REGISTRÁCIA  |  PRIHLÁSENIE
Mapka strediska
Mapky strediska

LK Metropol Košice
LK Metropol Košice
Administrátori
strediska:

olejnikinmail.sk
bodurazet.sk


VOLOVSKÉ VRCHY - KAVEČANY
Pod stredisko Kojšovská hoľa - Volovské vrchy sú zahrnuté bežkárske trasy vo Volovských vrchoch, okolie Kojšovskej holi, Kavečany

SNEHOVÉ SPRÁVY - Volovské vrchy  
Dátum Stredisko Trasa Sneh Kvalita Úprava Pridal  
27.1.2024  Volovské vrchy  Kavečany
bežecký okruh 
1 až 10 cm  tvrdý podklad s popraškom  neupravené  PanProfesor 
23.12.2023  Volovské vrchy  Kojšovská hoľa
bežecký okruh 
1 až 30 cm  nový sneh prašan  upravené v celej dĺžke  PanProfesor 
22.12.2023  Volovské vrchy  Iná trasa
Volovské vrchy 
3 až 20 cm  rôzna kvalita  neupravené  PanProfesor 
10.12.2023  Volovské vrchy  Lesopark Furča
Košice 
1 až 5 cm  tvrdý podklad s popraškom  neupravené  PanProfesor 
1.12.2023  Volovské vrchy  Iná trasa
Volovské vrchy 
10 až 15 cm  nový sneh vlhký  neupravené, rozjazdené  igorva 


Informácie | 9.2.2021 | Igor Vančišin | Čítané 2004x | 0 príspevkov v diskusii
Kojšovská Hoľa volá
Podporte bežkovanie na Kojšovskej holi

Milí športoví kolegovia a kamaráti.
Áno, boli už tu takéto články s výzvou. A určite aj s podporou prezentácie na portáli bezkar.sk boli viac menej úspešné. Nebudem klamať, že mi boli inšpiráciou.
Verím, že aj tieto riadky budú inšpiratívne a oslovia niektorých milovníkov bežkovania, ktorí radi využívajú upravené trate pod Kojšovskou Hoľou či v širšom okolí Košíc.
Alebo bežkárov, ktorí tu nikdy neboli (verím že sa to zmení), ale majú radi bežky.
Alebo ľudí, ktorí majú "iba dobrý pocit", keď môžu pomôcť pár nadšencom.
Tí každý rok bezodplatne odpracujú stovky hodín pre naše vylepšené zážitky z tohto krásneho športu. Snažia sa sneh udržať na tratiach čo najskôr a čo najdlhšie, aby nám vytvárali priestor pre nezabudnuteľné chvíle na lyžiach aj v čase, keď v Košiciach už kvitne zlatý dážď. Teraz potrebujú našu pomoc, pretože sami to nezvládnu. Nie, nechcú, aby sme zobrali lopaty a prišli pred víkendom nahádzať sneh na vyfúkané miesta, alebo prekopať naviate záveje. Stačí ak ťukneme párkrát do mobilu či tabletu a malou sumou ich podporíme za to, že sa snažia vytvoriť niečo na území, kde údajne nič nie je :-)
Verím, že budú vo svojej iniciatíve aj VĎAKA NÁM úspešní a spätne nám vynahradia našu terajšiu podporu.

S úctou a vďakou autori výzvy:
https://www.startlab.sk/projekty/1841-bezkovanie-na-kojsovskej-holi-/


     
Informácie | 8.2.2017 | Igor Vančišin | Čítané 2579x | 0 príspevkov v diskusii
Nadchádzajúcu nedeľu sa pobeží Košická lyža
35. ročník verejných bežeckých pretekov v lyžovaní

Milovníci športovejšieho bežkovania z okolia Košíc (vítaní sú účastníci i z iných regiónov :o)) budú mať príležitosť zmerať si svoju výkonnosť už túto nedeľu v rámci verejných pretekov Košická lyža. Jej 35. ročník sa uskutoční 12. februára 2017, na tratiach pod Kojšovskou Hoľou, so štartom prvej kategórie o 10:30 hod.

Deň predtým, v sobotu, sa ako "predkrm" pobeží jedno z kôl Slovenského pohára v bežeckom lyžovaní zo štartom o 11:00. Zúčastniť sa ho môžu iba registrovaní pretekári SLA.

Pre cestu ku chate Erika, je vhodné naplánovať si dostatočnú časovú rezervu, keďže komunikácia zo Zlatej Idky nie je v zime pravidelne udržiavaná.

Viac informácií sa dá získať na stránke LK-Metropol Košice alebo na následujúcich odkazoch.
Propozície:
https://www.lkmetropol.sk/sites/default/files/kosicka_lyza_2017.pdf
Registrácia na preteky:
https://www.lkmetropol.sk/registracia

     
Volovské vrchy - Kavečany | 12.11.2015 | Igor Vančišin | Čítané 2585x | 0 príspevkov v diskusii
Trate pod Kojšovskou Hoľou čakajú pripravené na sneh
Blýska sa na lepšie časy?

S potešením som si prečítal články o stave a pripravenosti stredísk na nadchádzajúcu sezónu. Predpokladám, že bolo oslovených viacero slovenských stredísk a verím, že ďalšie informácie budú pribúdať. Ak nie priamo od administrátorov, tak aspoň od nás - bežkárov, čitateľov, používateľov servera bežkár.sk (napr. hoci i vo forme prvej snehovej správy, ako to urobil rudobb) Veď mnohí z nás už netrpezlivo obchádzame chodníčky, trasy - kde by sme (hoci aj ihneď) chceli ladne kĺzať v bielej stope.
Uplynulý víkend som si prebehol trate pod Kojšovskou Hoľou, ktoré pravidelne udržiava a pripravuje LK Metropol Košice. Bol som príjemne prekvapený, v akom sú stave, ako sa vyrovnal terén po letnej ťažbe, či po motocyklovej 6-dňovej. Najpoužívanejší 2 km okruh je ako diaľnica a dokáže prijať i veľký ratrak s frézovou žehličkou, čo výrazne zlepší úpravu i kvalitu bežkovania. V priestore nástupu na trať sa vykrášlila maringotka i s prístreškom a posedením. Údajne tam počas víkendov vždy niekto bude, a bude možnosť ohriať sa resp. pomoc v prípade núdze.
Spolupráca s lyžiarskym strediskom Skipark Erika naberá tiež nové dimenzie a treba dúfať, že nové investície a plány pomôžu komplikovanej doprave k bežeckým tratiam, či k vylepšeniu úpravy tratí a pod.
Od pánov z LK Metropol som sa práve dozvedel, že na 24. januára 2016 im zverili organizáciu jedného z kôl Slovenského pohára.
Máme sa teda i v okolí Košíc na čo tešiť, veríme - dúfame, že aj príroda sa pridá a prikryje tu snahu dostatočnou bielou perinou.

     
  Volovské vrchy - Kavečany | 5.2.2013 | Boris Ďurčo | Čítané 3240x | 0 príspevkov v diskusii
Košická štyridsiatka
už túto nedeľu

Podľa pôvodného rozpisu sa túto nedeľu, 10.2. 2013 uskutoční 9. ročník pretekov v behu na lyžiach Košická štyridsiatka. Snehové podmienky sú veľmi dobré, oteplenie sa v najbližších dňoch neočakáva, Rozpis aj elektronickú prihlášku nájdete na www.kosicka40.com, kde sa dozviete aj ďalšie novinky, ktoré ešte pripravíme.
     
  Volovské vrchy - Kavečany | 23.1.2013 | Igor Vančišin | Čítané 3552x | 7 príspevkov v diskusii
Košická 40
Zverejnené propozície a rozpis pretekov.

V tieni príprav 40. ročníka Bielej Stopy, boli na stránke Košickej štyridsiatky zverejnené organizačné informácie o pretekoch, ktoré v posledných rokoch pravidelne patria do kalendára regionálnych bežcov na lyžiach. No nielen tých, nezriedka sa do štartového poľa zaradia i zahraniční športovci. Bolo tomu tak aj minulého roku, keď tu štartovali maďarskí pretekári. Medzi nimi aj István Szöllősi (a suverénne dominoval)- známa to postava maďarského biatlonu (účastník ZOH Albertville, Calgary, Turín ako tréner).
Termín konania je určený 10.2.2013 (nedeľa) v lyžiarskom stredisku Kavečany. Štart a cieľ je orientovaný do okolia známej chaty na Hrešnej. Treba však veriť, že počasie sa umúdri a dovolí vydanie tohtosezónnej edície pretekov. Momentálne sú podmienky na pretekárske bežkovanie trochu obmedzené.
Viac informácií možno pridajú aj samotní organizátori (ŠK HSC Ko­ši­ce, Klub OB So­kol Ky­sak, KOB ATU Ko­ši­ce a ly­žiar­ske stre­dis­ko Ka­ve­ča­ny).
Prípadne si môžete kliknúť na http://www.kosicka40.com/2013/rozpis.html kde je rozpis jednotlivých kategórii, propozície, vrátane online prihlásenia.

pre Ingrid: mapky bezeckych trati aj s profilom zo stranky (kavecany.sk kliknut na zjazdove trate)

     
  Volovské vrchy - Kavečany | 5.12.2012 | Boris Ďurčo | Čítané 3230x | 0 príspevkov v diskusii
Na Hrešnej sa môže začať
príďte zahájiť sezónu už tento víkend


Na Hrešnej v Kavečanoch je cca 10cm snehu od nedele 2.12.2012, čo zamrzlo a netopilo sa !!!
Večer 5.12. pripadlo ďalších 10cm.
Teraz je spolu cca 15- 20cm snehu.
Ak ešte pripadne, údajne zajtra, a v sobotu, tak sa bude dať cez víkend bežkovať, aj keď zatiaľ len na starších bežkách a neupravených tratiach.
Chata bude otvorená od 9:00 do 17:00hod.
     
Volovské vrchy - Kavečany | 8.10.2012 | Igor Vančišin | Čítané 2767x | 0 príspevkov v diskusii
Trate pod Kojšovkou ožijú už v jeseni
Pravidelna údržba bežeckých tratí

LK-Metropol tak ako každý rok, (ohľaduplne :o)) až po košickom maratóne (na ktorom sa aktívne účastnia aj bežkári), organizuje sériu brigád na vyčistenie a skvalitnenie tratí pre bežecké lyžovanie. Začiatok je vždy v sobotu o 9:00 pri pamätníku SNP, neďaleko od chaty Erika. Vítaní sú okrem organizátorov aj ďalší dobrovoľníci, ktorí majú záujem na skvalitnení a udržiavaní optimálnych bežkárskych podmienok, počas nadchádzajúcej zimy. Čiastočné vylepšenia sa vykonali už počas leta, partia zamestnancov US Steel dokonca zorganizovala v radoch svojich zamestnancov úspešnú brigádu. Viac je na stránke: http://www.lkmetropol.sk/index.php

     
  Volovské vrchy - Kavečany | 14.2.2012 | Boris Ďurčo | Čítané 3032x | 1 príspevok v diskusii
Košická 40tka
upravený rozpis

Aj keď je snehová situácia v Kavečanoch pomerne dobrá, predsa len to nie je na úpravu celého 20km okruhu mechanizmami v požadovanej kvalite, preto sa preteky uskutočnia len na štandardných tratiach na Hrešnej, ktoré sú upravené ratrakom, a dĺžka tratí sa mení zo 40km na 26km a z 20km na 13km. 5km okruh ostáva bez zmeny.
V tejto súvislosti môžme pristúpiť aj k redukcii výšky štartovného nasledovne
Štartovné: pôvodné/ nové
40 km 15 €/ 12
20 km dospelí 12 €/ 10
20 km dorast 10 €/ 8
5 km dospelí 10 €/ 8
5 km dorast 5 €/ 4
5 km žiaci 3 €/ 2

Pôvodné benefity, t.j. že účast­ní­ci pri­hlá­se­ní do 16 2. dos­ta­nú na­vy­še gu­ľáš, čaj a kek­sík plus balíček s produktami PowerBal sa zachovávajú v ce­ne štar­tov­né­ho.
Tiež veríme, že to pomôže pretekárom, ktorí sa chystajú na Košickú lyžu, aby im ostalo viac síl.
Tešíme sa na Vašu účasť!
     
Volovské vrchy - Kavečany | 12.2.2012 | Igor Vančišin | Čítané 2778x | 0 príspevkov v diskusii
Košická lyža napíše už svoj 31. ročník
Prípravy pred pretekmi vrcholia

Bežecké okruhy pod Kojšovskou Hoľou sú už pripravené pre účastníkov 31. ročníka verejných pretekov v behu na lyžiach. Ten sa uskutoční dňa 19. februára 2012 (nedeľa). Organizačnú taktovku, ako už býva zvykom, drží v rukách lyžiarsky klub Metropol Košice. Aj tento rok vidieť, že sa snažia, trate tam kde je to možné rozšírili a upravili, aby aj beh voľnou technikou bol komfortnejší. Podľa súčasného stavu i prognóz, by mali byť podmienky vynikajúce.
Online prihlasovanie registruje už takmer dvadsať prihlásených. Ich počet sa pravdepodobne rozrastie, no kto by mal záujem teraz, nech klikne na tento odkaz: http://www.lkmetropol.sk/reg_sut.php vyplní potrebné údaje a samozrejme v nedeľu nech nezabudne prísť. Aj keď to nebude po Košickej 40 (sobotňajšie preteky v Kavečanoch) jednoduché. „My Vychodňare - kedz nič ta nič, kedz daco ta šicko naraz“ :o) Ale snáď to všetko dobre dopadne a bude na čo spomínať. Všetci ste srdečne vítaní!
Podrobnejšie informácie nájdete v propozíciach na tomto odkaze: http://www.lkmetropol.sk/download/Koš.%20lyža%20rozpis%202012.pdf


     
  Volovské vrchy - Kavečany | 29.1.2012 | Boris Ďurčo | Čítané 3009x | 1 príspevok v diskusii
8. ročník pretekov Košická 40-ka
rozpis pretekov

V sobotu 18.2. 2012 usporiada športový klub HSC Košice 8. ročník vytrvalostných pretekov v behu na lyžiach Košická štyridsiatka. Informácie a prihlášku nájdete na www.kosicka40.com. Tešíme sa na Vašu účasť
     

strana 1 2 3 4 5