DETAIL ČLÁNKU

Euroloppet | 23.3.2010 | Karol Kováč | Čítané 1796x | 0 príspevkov v diskusii
21. Skadi Loppet
20. a 21.3.2010 Bodenmais/ Nemecko

Na záver sezóny bežeckého lyžovania sa v nemeckom Bodenmaise koná už tradične finále lyžiarskych behov seriálu EUROLOPPET. 21. ročník Skadi Loppet bol na programe uplynulý víkend. Tento ročník bol pretek zaradený aj do Majstrovstiev Európy v diaľkových behoch. Počasie už bolo jarné. V sobotu, keď sa bežal 30 km beh voľnou technikou ešte bolo príjemne aj keď pomerne teplo ale bez zrážok. Nedeľný hlavný program už prebiehal za nevľúdneho počasie pri hmle a občasného dažďa. Pridal sa aj silný vietor a tak absolvovať pretek na 42 alebo 24 km trati bolo dosť náročné. V nedeľu nastúpil na trať 42 km preteku aj náš reprezentant Martin Bajčičák s veľkou šancou na víťazstvo. Nakoniec ho vo finiši zdolal nemecký pretekár Rohde o 0,7 sek. My ostatní sme také ambície nemali a tak všetci, čo sme zvolené trate zdolali sme boli nakoniec spokojní. Výsledkové listiny slovenských pretekárov v porovnaní s víťazmi si môžete pozrieť na priložených obrázkoch. Kompletné výsledky ako aj všetky ostatné informácie o podujatí nájdete na oficiálnych stránkach podujatia: http://www.skadi-loppet.de