www.bezkar.sk - Fórum

Fórum o bežeckom lyžovaní
Aktuálny čas je Uto 23. Máj 2017 17:41:51

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevok: 1 ] 
Autor Správa
PoslaťNapísal: Štv 10. Dec 2015 9:26:43 

Minule som zistil, že po roku mi to stále nejde. Privítal bi som keby ľudia písali čo mazali, k príspevkom na hlavnú stránku.
Je mi jasné že je to individuálne. Vzhľadom na váhu a tvrdosť lyží, či veľkosť mazacej komory.

Minule 4.11. - piatok som bol (1.krát) na štrbskom, ale svoje bežky som nevedel namazať aby nepodklzovali. keĎ som prišiel bolo +1,5.
na slnku už asi viac. keď som odchádzal za 3hod 3,5C. Čo som nevedel.

trochu pomohol KX70, ale nie na dlho. Takže to moje "bežkovanie" bolo skôr o rukách ako odraze, resp. o podklzovaní. aspoň na 197cm
Favoritoch pri cca 70kg váhy. ako základ som však mal V45,2xV50,2xVR70 čo strielalo v podklzovaní. tak som potom prihodil
KX70 na dvakrát a potom už kašlal na to (mierne zlepšenie po oboch pridaniach). Dalo sa na tom aj trochu korčulovať, ale to zatial som netrénoval, tak som si na štadióne trochu vyskúšal.

Dík za rady. zajtra plánujem ísť na štrbské dúfam že vydržia -mínusové teploty aspoň cez noc.
Ako základ plánujem zažehliť KX30 (modrý) A ostatné vrstvy poriešiť až po príjazde. ako sklzový som použil UR18 žltý (-2/10)
ale zo sklzom som bol vcelku spokojný, no dosť sa mi zjadil / sklznica na polovici / vonkajších krajoch. Šiel som aj velký okruh. pre mňa ten zjazd bol na hranici či za. keďže som sa pre búdkou u plesa vysypal, ale 2krát som viac už brzdil ( pluhoval) od vrchu.

Ďík za komentáre.

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevok: 1 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť